Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Z wizytą na Mogile Wojennej

Utworzono dnia 02.11.2022

W dniu dzisiejszym nasi podopieczni podtrzymując zeszłoroczną tradycję wybrali się na rejowiecką mogiłę wojenną by uprzątnąć ją z jesiennych liści i zapalić światełko pamięci.

czytaj dalej na temat: Z wizytą na Mogile Wojennej

Święto Zmarłych

Utworzono dnia 28.10.2022

W dniu 28.10.2022 z okazji zbliżającego się święta Zmarłych, odbył się wyjazd na cmentarze w Kaniem, Rejowcu i Rejowcu Fabrycznym. Nasi uczestnicy wraz z instruktorami złożyli wiązanki kwiatów oraz zapalili światło pamięci na grobach naszych zmarłych uczestników i pracowników.

Turnus Rehabilitacyjny Zakopane 2022

Utworzono dnia 15.10.2022
W dniach od 14 do 27 października 2022 roku braliśmy udział w Turnusie Rehabilitacyjnym w Zakopanem. Oprócz codziennych zabiegów dużo zwiedzaliśmy i podziwialiśmy piękne widoki naszych Polskich Tatr.
czytaj dalej na temat: Turnus Rehabilitacyjny Zakopane 2022

Dzień Chłopaka 2022

Utworzono dnia 30.09.2022

Dzień Chłopaka to święto, które ma swoje stałe miejsce w kalendarzu. Jest to dzień radości, ciepła, szczęścia i miłości. Z tej okazji nasze dziewczyny pod okiem instruktorów zorganizowały różne gry i zabawy aby umilić ten szczególny dzień naszym chłopakom. Męska cześć naszej społeczności otrzymała drobne upominki w postaci łakoci i ozdoby okolicznościowej krawatu wykonanego przez pracownie ogrodniczo-bukieciarską.

czytaj dalej na temat: Dzień Chłopaka 2022

Lubelskie Forum NGO

Utworzono dnia 28.09.2022

Przez dwa dni przedstawiciele naszego ośrodka brali udział w Lubelskie FORUM NGO 2022 w Lublinie. Organizatorami przedsięwzięcia był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie , Wojewódzka Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskie oraz Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych. Tematyka spotkania była ściśle połączona z aktualną sytuacją organizacji pozarządowych. Pierwszy dzień to konferencja na której zostły poruszone m.in. programy rządowe jako źródła finansowania działalności NGO, nowa perspektywa i możliwości wsparcia organizacji pozarządowych jako odbiorców i realizatorów projektów z EFS+, podmioty ekonomii społecznej na gruncie nowych przepisów ustawy o ekonomii społecznej oraz panel dyskusyjny: Rola NGO i podmiotów ekonomii społecznej w rozwoju usług społecznych. Drugi dzień miał charakter praktyczny – to 8 różnorodnych warsztatów tematycznych ściśle związanych z działalnością pozarządową, które poprowadzą praktycy z terenu województwa lubelskiego i nie tylko. Lubelska Ekonomia Społeczna

W kinie w Lublinie ....

Utworzono dnia 20.09.2022

W kinie w Lublinie .... Nasi uczestnicy w ramach Treningu Umiejętności Społecznych wzięli udział w wycieczce zorganizowanej do Lublina. Oglądaliśmy ciekawy film ORLĘTA. GRODNO’39. Potem wybraliśmy się na pyszny obiad do Karczma Bida Bogucin.

Pospisanie Umowy

Utworzono dnia 16.09.2022

Uprzejmie informujemy, iż organ prowadzący nasz Warsztat w minionym tygodniu podpisał umowę o dofinansowanie projektu w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” z Powiat Chełmski. Celem strategicznym programu jest wyrównywanie szans oraz zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej ze szczególnym uwzględnieniem osób zamieszkujących regiony słabiej rozwinięte gospodarczo i społecznie. Udało nam się pozyskać 80 % funduszy z PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na nasz wymarzony remont pomieszczeń sanitarnych i korytarza tj. blisko 63 tys. zł. W ramach akcji „ZBIERAMY ZŁOTÓWECZKI NA REMONT ŁAZIENECZKI” dzięki waszemu wsparciu udało nam się do tej pory zebrać blisko 1 300 zł. Jednak mimo dobrych dusz, które już wspomogły naszą zbiórkę brakuje nam jeszcze blisko 18 tys. zł na wkład własny. Pragniemy zapewnić naszym podopiecznym jak największe bezpieczeństwo i higienę oraz komfortowe warunki pracy, o które staramy się już od kilku lat sukcesywnie remontując nasz ośrodek. Planowany remont obejmuje wymianę glazury i terakoty z użyciem terakoty antypoślizgowej, wymianę ceramiki i armatury łazienkowej, montaż przyborów sanitarnych, wykonanie nowej lamperii łatwo zmywalnej z paneli winylowych PCV, montaż pochwytów dla osób niepełnosprawnych, malowanie ścian i sufitów oraz wymianę stolarki drzwiowej. W związku z powyższym serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, jednak w dalszym ciągu GORĄCO PROSIMY naszych przyjaciół, znajomych i sąsiadów o pomoc w zebraniu brakującej kwoty na wkład własny tj. ok. 18 000 zł byśmy mogli jak najszybciej ⏳ rozpocząć prace remontowe. Bezpieczeństwo i radość naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsza. Pozdrawiamy serdecznie – społeczność WTZ w Rejowcu Fabrycznym. ♿️

czytaj dalej na temat: Pospisanie Umowy

"Przywołaj smaki z dzieciństwa" FILM

Utworzono dnia 12.08.2022

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającą naszą pracę w ogrodzie. Podczas zajęć ogrodniczych i szkolenia z obsługi drona, oraz współpracy z Panem Jacek Słotwiński powstał ciekawy film który pokazuje pracę od samego początku jaka została wykonana. Nasza Placówka zaopiekowała się kilkoma opustoszałymi działkami znajdującymi się na terenie ogrodów działkowych i tak zrodził się pomysł pn.: "Przywołaj smaki z dzieciństwa", którego głównym założeniem było posadzenie starych odmian drzew owocowych.

My przy pracy i nasze prace.

Utworzono dnia 08.08.2022
Po mimo upału za oknem my ciągle pracujemy. Szykujemy piękne prace wykonane ręcznie przez naszych uczestników podczas zajęć terapeutycznych w pracowniach zawodowych.
czytaj dalej na temat: My przy pracy i nasze prace.

Szkolenie z obsługi drona.

Utworzono dnia 04.08.2022

W dniu dzisiejszym w ramach pracowni poligraficznej odbyło się szkolenie naszych uczestników z zakresu obsługi drona oraz nagrywania i montażu klipu dotyczącego naszej placówki. Nasi chłopcy pod okiem Pana Jacek Słotwiński uczyli się jak profesjonalnie korzystać z drona i jego możliwości. Szkolenie było bardzo interesujące co widać na załączonych zdjęciach. Jesteśmy ciekawi efektu końcowego......

Dziękujemy serdecznie za tą ciekawą lekcję.

czytaj dalej na temat: Szkolenie z obsługi drona.

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 31

W poprzednim tygodniu: 45

W tym miesiącu: 76

W poprzednim miesiącu: 187

Wszystkich: 9234