Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym

O WARSZTACIE

Warsztat Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym rozpoczął działalność w dniu 20 grudnia 2005 r. Do dnia 31 marca 2016 r. jednostką prowadzącą WTZ w Rejowcu Fabrycznym było Rejowieckie Stowarzyszenie „CORDIS” w Rejowcu Fabrycznym. Od 1 kwietnia 2016 r. Warsztat Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym jest wyodrębnioną jednostką organizacyjną i finansową Miasta Rejowiec Fabryczny (Uchwała Nr XVII/63/15 Rady Miasta Rejowiec Fabryczny z dnia 30 grudnia 2015 r. w sprawie utworzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym i nadania statutu do realizacji zadań z rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych) oraz na mocy porozumienia zawartego w dniu 24 marca 2016 r. pomiędzy Powiatem Chełmskim, Rejowieckim Stowarzyszeniem „CORDIS” oraz Miastem Rejowiec Fabryczny prowadzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym przekazano Miastu Rejowiec Fabryczny.

Podstawowym celem działania Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym jest rehabilitacja społeczna i zawodowa zmierzająca do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego i aktywnego życia – na miarę jej indywidualnych potrzeb.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym jest placówką pobytu dziennego, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8.00, a kończą o godzinie 15.00. W 2018 roku w zajęciach terapeutycznych uczestniczyło 35 podopiecznych powyżej 16-roku życia z miasta i gminy Rejowiec Fabryczny, gminy Rejowiec, gminy Krasnystaw posiadających aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej wydanym przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

Każdy z uczestników realizuje indywidualny program rehabilitacji i terapii, który jest tworzony i weryfikowany na podstawie zgromadzonych dokumentów, wywiadu środowiskowego oraz obserwacji działań i zachowań uczestnika na terenie Warsztatu. Pogram jest realizowany w pracowni podstawowej, jak również w miarę potrzeb w innych pracowniach.

W ramach prowadzonej rehabilitacji w warsztacie funkcjonuje 7 pracowni:

POLIGRAFICZNA,

GOSPODARSTWA DOMOWEGO,

ARTYSTYCZNO - KRAWIECKA,

OGRODNICZO - BUKIECIARSKA,

KRAWIECKO - HAFCIARSKA

RĘKODZIELNICZA

UMIEJĘTNOŚĆI SPOŁECZNYCH I DORADZTWA ZAWODOWEGO.

w których podopieczni pod okiem instruktorów nabywają umiejętności z zakresu zaradności osobistej i samodzielności społecznej, uczą się wykonywania podstawowych czynności życia codziennego, jak również zdobywają umiejętności mające ich przygotować do podjęcia pracy zawodowej.

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny