Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym

Turniej w Boccię dla osób niepełnosprawnych w Rejowcu Fabrycznym

Utworzono dnia 09.06.2022

W dniu 9 czerwca 2022 r. na stadionie miejskim w Rejowcu Fabrycznym został zorganizowany turniej w Boccię dla osób niepełnosprawnych, którego organizatorem była Fundacja Rozwoju Rejowca Fabrycznego. W turnieju udział wzięły Warsztaty Terapii Zajęciowej z powiatu chełmskiego i krasnostawskiego: WTZ w Majdanie Zahorodyńskim, WTZ w Sawinie, WTZ w Wojsławicach, WTZ przy Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Chełmie, WTZ przy I.S.O.N. w Chełmie, WTZ przy Krasnostawskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób Niepełnosprawnych w Krasnymstawie, a także Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu oraz nasz WTZ, który działa przy Fundacji Rozwoju Rejowca Fabrycznego.

Boccia to dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej gry w bule. Gra ta największą popularność zdobyła wśród osób niepełnosprawnych. Ma proste zasady, nie stawia graczom żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych. W grę tą można grać indywidualnie jak i drużynowo.

Zawody odbyły się w pięknej scenerii na stadionie miejskim położonym między urokliwymi parkami. Wśród kibiców było liczne grono samorządowców. Do grania niezbędny jest zestaw do gry, który składa się z 13 bil – 6 niebieskich, 6 czerwonych i 1 białej oraz boisko, które można wykleić na zwykłej plandece. Gra polega na tym, by umieścić kolorowe bile jak najbliżej bili białej. Na podstawie losowania odbywa się rozdanie bil kolorowych. Następnie zawodnik/drużyna, która wylosowała bile czerwone rozpoczyna mecz wyrzucając białą bilę tzw. Jack. Mecz w rozgrywkach indywidualnych składa się z 4 endów, natomiast w drużynowych z 6 endów. Każdy end kończy się w momencie wyrzucenia przez zawodników wszystkich kolorowych bil. Każdy end jest punktowany, a na koniec wyniki endów są sumowane. Wygrywa ten zawodnik/drużyna która po zsumowaniu wyników endów zdobyła więcej punktów.

Fundacja Rozwoju Rejowca Fabrycznego zorganizowała turniej dzięki dofinansowaniu, które pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 4000 zł, Powiatu Chełmskiego w kwocie 1800 zł oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 1800 zł. Dziękujemy serdecznie wszystkim placówkom oraz gościom za przybycie i wspaniałą sportową atmosferę. Ogromne podziękowania składamy również na ręce naszego Samorządu za udostępnienie obiektu sportowego, na którym zostały przeprowadzone zawody. Chcieliśmy również podziękować Panom z AKSON Zamość za przybycie i pomoc sędziowską. Na turniej, w ramach porozumienia z WTZ w Rejowcu Fabrycznym oraz 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej przy udziale 24 batalionu lekkiej piechoty z Chełma przyjechało do nas również Stowarzyszenie Strzelecko- Kolekcjonerskie Semper Fidelis , któremu również serdecznie dziękujemy za obecność.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. I mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok! #boccia, #wtz, #rejowiecfabryczny, #sport, #niepełnosprawnych, #powiatchelm, #pfron, #ministerstwosportu,

foto

Utworzono dnia 04.07.2022, 13:52

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 31

W poprzednim tygodniu: 45

W tym miesiącu: 76

W poprzednim miesiącu: 187

Wszystkich: 9234