Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym

Wsparcie finansowe naszego WTZ

Utworzono dnia 23.07.2020

Aktualny sprzęt znajdujący się na wyposażeniu WTZ jest przestarzały i zużyty. Od początku funkcjonowania ośrodka tj. od grudnia 2005 roku nie był wymieniany. W związku z powyższym Samorząd Miasta Rejowiec Fabryczny, Rada Miasta, Pan Burmistrz Miasta Rejowiec Fabryczny Stanisław Bodys, dostrzegając potrzebę pomocy i wsparcia dla osób niepełnosprawnych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym postanowił przystąpić i złożyć wniosek o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Wniosek został zaopiniowany pozytywnie i otrzymał dofinansowanie w łącznej kwocie 60 000,00 zł. z czego środki PFRON to 48 000,00 zł. natomiast wkład własny Samorządu Miasta Rejowiec Fabryczny to 12 000,00 zł. W dniu 16 lipca 2020 roku została podpisana umowa o dofinansowanie projektu w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze F pomiędzy Powiatem Chełmskim a Samorządem Miasta Rejowiec Fabryczny. Przedmiotem umowy jest dofinansowanie ze środków PFRON projektu w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze F, a dotyczyć będzie wymiany zużytego sprzętu i wyposażenia.

Celem projektu jest przeciwdziałanie degradacji istniejącej infrastruktury Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym poprzez dokonanie wymiany zużytego sprzętu i zakupu niezbędnego wyposażenia. Celem zadania jest umożliwienie wszystkim uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym dostępu do sprzętu i wyposażenia wolnego od wad i nadającego się do prawidłowego użytkowania, a tym samym do poprawy jakości świadczonych usług.

Cele szczegółowe:

- Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.

- Wykorzystanie nowych metod pracy z osobami niepełnosprawnymi.

- Zwiększenie dostępności do odpowiedniego sprzętu i wyposażenia.

- Wzrost kompetencji, umiejętności społecznych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym.

- Realizacja odpowiedniego procesu rehabilitacji i terapii dla osób z niepełnosprawnościami.

- Poprawa wyglądu i estetyki pomieszczeń, w których prowadzone są zajęcia z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym.

- Wymiana i zakup odpowiedniego sprzętu służącego prawidłowemu procesowi rehabilitacji.

W ramach realizacji zadania zostaną zakupione meble w postaci szaf, regałów, komód, stołów, biurek, zestawy obiadowej, odkurzacza, żelazka, telewizora. Cztery zestawy komputerowe do prowadzenia zajęć w pracowni poligraficznej, oraz rower stacjonarny do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie!!!

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 31

W poprzednim tygodniu: 31

W tym miesiącu: 31

W poprzednim miesiącu: 131

Wszystkich: 903