Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rejowcu Fabrycznym

AKTUALNOŚCI, strona 2:

"Przywołaj smaki z dzieciństwa" FILM

Utworzono dnia 12.08.2022

Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającą naszą pracę w ogrodzie. Podczas zajęć ogrodniczych i szkolenia z obsługi drona, oraz współpracy z Panem Jacek Słotwiński powstał ciekawy film który pokazuje pracę od samego początku jaka została wykonana. Nasza Placówka zaopiekowała się kilkoma opustoszałymi działkami znajdującymi się na terenie ogrodów działkowych i tak zrodził się pomysł pn.: "Przywołaj smaki z dzieciństwa", którego głównym założeniem było posadzenie starych odmian drzew owocowych.

My przy pracy i nasze prace.

Utworzono dnia 08.08.2022
Po mimo upału za oknem my ciągle pracujemy. Szykujemy piękne prace wykonane ręcznie przez naszych uczestników podczas zajęć terapeutycznych w pracowniach zawodowych.
czytaj dalej na temat: My przy pracy i nasze prace.

Szkolenie z obsługi drona.

Utworzono dnia 04.08.2022

W dniu dzisiejszym w ramach pracowni poligraficznej odbyło się szkolenie naszych uczestników z zakresu obsługi drona oraz nagrywania i montażu klipu dotyczącego naszej placówki. Nasi chłopcy pod okiem Pana Jacek Słotwiński uczyli się jak profesjonalnie korzystać z drona i jego możliwości. Szkolenie było bardzo interesujące co widać na załączonych zdjęciach. Jesteśmy ciekawi efektu końcowego......

Dziękujemy serdecznie za tą ciekawą lekcję.

czytaj dalej na temat: Szkolenie z obsługi drona.

Nasz przetwory.

Utworzono dnia 02.08.2022

Zima tuż tuż, a my szykujemy przetwory. W ramach zajęć terapeutycznych pracownia gospodarstwa domowego przygotowała ogóreczki. Udało nam się wykonać ogórki konserwowe, kiszone, pikle i oczywiście nasza pyszną sałatkę. 100 kg ogóreczków zamknięte w słoiczkach.

Zapraszmy do naszej galerii.

czytaj dalej na temat: Nasz przetwory.

Zbieramy złotóweczki na remont łazieneczki.

Utworzono dnia 10.08.2022

Wychodzą naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami Fundacja Rozwoju Rejowca Fabrycznego postanowiła zorganizować akcję „Zbieramy złotóweczki na remont łazieneczki” której celem jest pozyskanie środków na remont pomieszczeń sanitarnych w budynku WTZ w Rejowcu Fabrycznym.
Wplaty środków prosimy kieorwać na konto:
77 1540 1144 2016 9149 5477 0003
Bank Ochrony Środkowiska. W tytule: Darowizna na cele statutowe. 
Wszelki informacje zostały opisane w ulotce.
Prosimy o wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Dziękujemy !!!

 

czytaj dalej na temat: Zbieramy złotóweczki na remont łazieneczki.

Wizyta w Trójmieście.

Utworzono dnia 29.06.2022

W dniach 20 - 25 czerwca 2022 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Trójmiasta. Mieszkaliśmy w Rewie. Piękna miejscowość turystyczna. Byliśmy na Molo w Sopocie, Westerplatte, płynęliśmy statkiem z Gdańska na Hel i z powrotem. Byliśmy w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, oraz zwiedziliśmy Gdynię i Akwarium w Gdyni.

Ciekawe wspomnienia prezentuję fotorelacja.

czytaj dalej na temat: Wizyta w Trójmieście.

Turniej w Boccię dla osób niepełnosprawnych w Rejowcu Fabrycznym

Utworzono dnia 09.06.2022

W dniu 9 czerwca 2022 r. na stadionie miejskim w Rejowcu Fabrycznym został zorganizowany turniej w Boccię dla osób niepełnosprawnych, którego organizatorem była Fundacja Rozwoju Rejowca Fabrycznego. W turnieju udział wzięły Warsztaty Terapii Zajęciowej z powiatu chełmskiego i krasnostawskiego: WTZ w Majdanie Zahorodyńskim, WTZ w Sawinie, WTZ w Wojsławicach, WTZ przy Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Chełmie, WTZ przy I.S.O.N. w Chełmie, WTZ przy Krasnostawskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób Niepełnosprawnych w Krasnymstawie, a także Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu oraz nasz WTZ, który działa przy Fundacji Rozwoju Rejowca Fabrycznego.

czytaj dalej na temat: Turniej w Boccię dla osób niepełnosprawnych w Rejowcu Fabrycznym

Mistrzostwa Województwa w Boccii w Zamościu

Utworzono dnia 07.06.2022

Wczoraj w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Bocci i paralekkoatletyce, w których udział wzięli podopieczni z naszego ośrodka. Nasi chłopcy zaprezentowali się w grze Boccia. Damian ze Zbyszkiem brali udział w rozgrywkach indywidualnych w kategorii BC1, natomiast Marcin, Patryk i Marcin brali udział w rozgrywkach drużynowych w kategorii Open. Emocje były ogromne, a nasi chłopcy spisali się świetnie . Serdecznie podziękowania dla AKSON Zamość „Krok za krokiem” w Zamościu za zaproszenie.

Dzień Rodziny w WTZ

Utworzono dnia 26.05.2022

Rodzina to silnik umożliwiający podbój świata, a zarazem bunkier, w którym można się schronić. Rodzina nie jest tylko czymś ważnym. Ona jest wszystkim. Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę.

Dzisiaj w naszym ośrodku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Po długim czasie ograniczeń związanych z pandemią mogliśmy w końcu ten dzień świętować wspólnie z Rodzicami naszych podopiecznych. Z tej okazji została przygotowana inscenizacja słowno-muzyczna, po której zostały wręczone kwiaty. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek.

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 31

W poprzednim tygodniu: 66

W tym miesiącu: 69

W poprzednim miesiącu: 232

Wszystkich: 6134